Doğal Fermente İçimlik Elma Sirkesi doğal fermentasyon yöntemleriyle birlikte doğal sirkenin üretim süresine uyularak emekle ve sabırla yapmaktayız. Tamamen hijyenik ve sağlıklı ortamda ürettiğimiz Fitmaya Doğal İçimlik Elma Sirkesi 500 ml  sağlıklı cam şişede tüketiminize sunuyoruz.

Doğal Fermente İçimlik Elma Sirkesi Nerelerde Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Elma sirkesi antiseptik özelliği ile hem mutfakta hem de kişisel bakımda kullanılır. Sebzeler sirkeli suda bekletildiğinde üzerindeki mikroplar ölür.
Cildi yatıştırma özelliği bulunur.
Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
Diş temizliğinde kullanılabilir, su ile karıştırılarak gargara yapıldığında ağız kokusunu ortadan kaldırır.
Bağırsak hareketlerini düzenler.
Düzenli kullanıldığında vücuttaki yağ yakımını hazırlandırır.
Kolesterolü düşürmede destek olur.
Toktutucu özelliği ile diyetlerde sıklıkla kullanılır.
Kan şekerinin dengelenmesine yardım eder.
Ev temizliğinde hijyen sağlamak için tercih edilir.

Elma Sirkesi Saç Bakımı
Elma sirkesi ile saç maskesi ve saç bakımı mümkündür. Sirke, saçlara parlaklık verir, elma sirkesi ile ölü deriyi atarak saçta kepek sorununu uzaklaştırır. Elma sirkesi saç rengini açar mı sorusunun yanıtı evettir. Sirke saç rengini açmak için kullanılabilir. Renk değişimi olmadan, sadece bakım için maske yapılacaksa, özellikle boyalı saçlarda sirkenin su içinde iyice seyreltilerek maske yapılması önemlidir. Elma sirkesi ile saç maskesi nasıl yapılır diye sorarsanız, bir çay bardağı su ile elma sirkesini karıştırmalısınız. İçine bir çay kaşığı tuz eklendikten sonra karışımı saçlarınıza sürebilirsiniz. Saçınızda bir saat kadar bekleyen karışımı soğuk su ile durulayarak çıkarabilirsiniz. Elma sirkesi ve saç bakımı konusunda dikkat etmeniz gereken ise karışımın saç diplerine değmemesidir. Asidik olan karışım deride yanmaya sebep olabilir.

Hangi elma sirkesi saçta kullanılabilir?

Öncelikle altını çizerek belirtmeliyiz ki her elma sirkesi saça uygun değildir. Organik DOĞAL  elma sirkesi kullanmalısınız.

Organik elma sirkeleri berrak değildir, biraz bulanıktırlardır.  Elma sirkesini seçerken bu ipucu size fikir verebilir.

Fitmaya Doğal Fermente İçimlik Elma Sirkesi siparişi verebilirsiniz.

Instagram sayfamızdan sipariş vermek için hemen tıklayın: https://www.instagram.com/fitmayacomtr/ 

Doğal Elma sirkeli saç bakım solüsyonu nasıl hazırlanır?

Doğal Elma sirkesini hazırlarken su ile olan oranına mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Elma sirkesini saçınıza direkt uygulamamalısınız.

1/1 ölçü kullanılmalıdır; yani ne kadar su kullanıyorsanız o kadar elma sirkesi ekleyebilirsiniz.

Eğer cildiniz hassas ise bu oranı 3 su 2 elma sirkesi gibi dengeleyebilirsiniz.

Suyu sıcak da kullanabilirsiniz, sizin tercihinize bağlı.  Yapmış olduğunuz karışımı sprey bir şişeye aktarabileceğiniz gibi direkt olarak başınızdan aşağı da dökebilirsiniz.

Sprey şişeye koyduğunuzla yapacağınız uygulamanın daha eşit olacağını unutmayın. Sprey şişedeki elma sirkesini iki hafta kadar buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Elma sirkesi saça nasıl uygulanır?

Normal bir şekilde kapta karıştırdığınız elma sirkesi solüsyonunu duş sırasında şampuanlamanın akabinde yani saçlarınızı tamamen duruladıktan sonra saçlarınıza yedirerek uygulayabilirsiniz.

Eğer saçlarınızda işlem varsa ya da yıpranmışlarsa saç kreminden sonra (onu da iyice durulayınca) kullanabilirsiniz. Saçlarınızda iki ila 10 dakika beklettikten sonra hafifçe durulayın. Saçlarınızın yumuşadığını ve daha parlak olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi her hafta 1 ila 3 kere yapabilirsiniz.

Organik Elma Sirkesinin Saçlarınıza Yararları

Saçının ve kafa derinizin ph değerini dengeler: Saçlarımızın ph değer 4 ile 5 arasında olmalıdır ve organik elma sirkesinin asiditesi de bu dengeye ulaşmamıza katkı sağlar. Ayrıca doğal içimlik elma sirkesi ile saç derimizin üretmiş olduğu doğal yağlara da zarar vermemiş oluruz ve bakımımızı sağlıklı bir şekilde tamamlamış oluruz.

Organik elma sirkesi, saç kırıklarını kapatır

Saçlarımıza doğal içimlik organik elma sirkesi uyguladığımız zaman kırıklarımızın kapanmasına ve saçlarımızın yeniden pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlarız. Ve ek olarak da saçlarımızın doğal nemini koruyarak uçların kırılmasını da önlemiş oluruz.

Kepekle savaşır

Antifungal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde organik elma sirkesi kepekle, kaşıntıyla ve kuru saç derisine yol açan bakteri ve mantarla savaşır.

Fermente Doğal İçimlik Elma Sirkesi güçlü bir dezenfektandır.

Doğal bir yumuşatıcıdır

Fermente Doğal İçimlik Elma Sirkesi, karışmış düğümlü saçlara yardımcı olur, onları yumuşatır ve çözülmelerini kolaylaştırır. Ticari olarak satılan saç yumuşatıcılarına mükemmel bir alternatiftir ve hem saçlarınıza bakım yapar, hem de onları yumuşatıp parlatır. 

Saç uzamasını destekler

Bu sirkenin antiseptik ve dezenfektan özellikleri kepek gibi problemlerle savaşırken, aynı zamanda saç derisindeki kan dolaşımını artırır. Bu da saç köklerini güçlendirerek saçların sağlıklı uzamasına destek olur. 

Şifası Bol, Yapımı Kolay: 

Elma Sirkesi Tarifi

Sizler de evinizde elma sirkesi yapabilirsiniz. Tabii öncelikle organik-doğal bir elma sirkesi anasına ihtiyacınız var.

Bize instagramdan ulaşarak elma sirkesi anası siparişi verebilirsiniz: